PWR NAJLEPSZA NA DOLNYM ŚLĄSKU, NIESPODZIANKA NA PODIUM

PWR NAJLEPSZA NA DOLNYM ŚLĄSKU, NIESPODZIANKA NA PODIUM

We wtorek 18 czerwca oficjalnie podsumowaliśmy sezon w sporcie akademickim na Dolnym Śląsku. Na multimedialnej sali w Inkubatorze Przedsiębiorczości E-Sportu spotkali się medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, przedstawiciele dolnośląskich uczelni, Prezesi i Członkowie Zarządów Klubów Uczelnianych AZS oraz organizatorzy rozgrywek. 

Oficjalną część podsumowania otworzył Prezes Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej prof. Juliusz Migasiewicz, który  przywitał wszystkich zgromadzonych gości i oficjeli. W pierwszej części podsumowania wyróżnienia odebrali medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2023/2024. Nie zabrakło przedstawicieli sportów takich jak Judo, Badminton, Karate, Lekkoatletyki, Jeździectwa, Szermierki i Piłki Nożnej Kobiet.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie nagród i ogłoszenie klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, w której w tym roku oglądaliśmy sporą niespodziankę na podium. Walkę o drugie miejsce do niemal ostatnich zawodów cyklu DLM toczyły Uniwersytet Wrocławskich i Akademia Wychowania Fizycznego, a ostatecznie zaledwie osiem punktów więcej uzbierali sportowcy z UWr. Po kilku latach mamy zatem zmianę na pozycji v-ce lidera. Pierwszą pozycję ze zdecydowaną przewagą nad konkurencją obroniła Politechnika Wrocławska, w imieniu której nagrodę odebrał dyrektor SWFiS Robert Jarosz i Prezes KU AZS PWr, Jakub Osóbka.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na wspólne świętowanie przy grillu, gdzie w kuluarach odbyło się wiele ciekawych rozmów dotyczących sportu akademickiego. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu. Kolejne studenckie zmagania sportowe już w październiku, a tymczasem życzymy wszystkim udanej przerwy wakacyjnej!

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00