REKORD FREKWENCJI NA COOPERZE

REKORD FREKWENCJI NA COOPERZE

Dwieście dziewięćdziesiąt jeden osób sprawdziło swoją formę w wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji Test Coopera Dla Wszystkich. Pogoda i frekwencja dopisały, a na bieżni uczestnicy walczyli o każdy dodatkowy pokonany metr. Przy okazji sprawdzenia swojej kondycji można było wesprzeć swoją szkołę, a jednostka oświatowa, którą reprezentowało najwięcej uczestników, otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 2000 zł.

W sobotę 8 czerwca warunki atmosferyczne nie rozczarowały i już od 9 rano rozpoczęliśmy sprawdzanie formy w Teście Coopera, który jest dosłownie dla wszystkich. Najmłodszy uczestnik testu miał 7 lat, najstarszy 70 lat, a łącznie 291 osób pokonało dystans prawie 600 kilometrów. Na bieżni oprócz sporej dawki wysiłku fizycznego nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy. Kolejny raz bezkonkurencyjna w ilości reprezentantów była Szkoła Podstawowa numer 53 przy ulicy Strachocińskiej 153, którą reprezentowało aż 94 uczestników! W ramach akcji „Wybiegaj Sprzęt Sportowy Dla Swojej Szkoły” jednostka ta otrzyma 2000 zł na zakup sprzętu sportowego.

W większości na twarzach uczestników mimo zmęczenia pojawił się uśmiech i zadowolenie z osiągniętego wyniku, a my trzymamy kciuki za wszystkich, którzy spróbują poprawić wyniki w kolejnej, jesiennej edycji Testu Coopera.

Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na facebooku AZS Wrocław, a komplet wyników na stronie Testu Coopera Dla Wszystkich. 

Wyniki akcji WYBIEGAJ SPRZĘT SPORTOWY DLA SWOJEJ SZKOŁY

Organizatorem wydarzenia jest AZS Wrocław wspólnie z koordynatorem projektu AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00