UDANE PODSUMOWANIE SEZONU SPORTU AKADEMICKIEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU

UDANE PODSUMOWANIE SEZONU SPORTU AKADEMICKIEGO NA DOLNYM ŚLĄSKU

W miniony wtorek oficjalnie podsumowaliśmy sezon sportu akademickiego na Dolnym Śląsku. Na multimedialnej sali w Inkubatorze Przedsiębiorczości E-Sportu spotkali się medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, Rektorzy i przedstawiciele dolnośląskich uczelni, Prezesi i Członkowie Zarządów Klubów Uczelnianych AZS oraz trenerzy i organizatorzy rozgrywek. 

Oficjalną część Podsumowania otworzył Prezes Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej prof. Juliusz Migasiewicz, który wraz z Adamem Roczkiem, prezydentem Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego i sekretarzem AZS Wrocław, przywitał wszystkich zgromadzonych gości i oficjeli. W świetnej atmosferze wyróżnienia odebrali wszyscy medaliści klasyfikacji generalnych tegorocznego sezonu Akademickich Mistrzostw Polski, a także organizatorzy popularnych AMP-ów na Dolnym Śląsku, przedstawiciele Klubów Uczelnianych AZS Collegium Witelona i AZS uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Przedstawiciele AZS Wrocław, Piotr Marszał i Jan Ciesielski, przedstawili najważniejsze projekty podejmowane przez jednostkę w kończącym się roku akademickim i przedstawili plany organizacji na kolejny sezon.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie nagród i ogłoszenie klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, w której trzeba przyznać obyło się bez niespodzianek.  Trzecie miejsce przypadło Uniwersytetowi Wrocławskiemu, drugie Akademii Wychowania Fizycznego, a pierwszą pozycję ze zdecydowaną przewagą nad konkurencją obroniła Politechnika Wrocławska, w imieniu której nagrodę odebrał Prorektor ds. studenckich PWr dr inż. Piotr Górski oraz dyrektor SWFiS Robert Jarosz i Prezes KU AZS PWr, Jakub Osóbka.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na wspólne świętowanie przy grillu, gdzie w kuluarach odbyło się wiele ciekawych rozmów dotyczących sportu akademickiego. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu. Kolejne studenckie zmagania sportowe już w październiku, a tymczasem życzymy wszystkim udanej przerwy wakacyjnej!

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00