TRÓJKI POD KOSZEM KOŃCZYŁY RYWALIZACJĘ W DLM

TRÓJKI POD KOSZEM KOŃCZYŁY RYWALIZACJĘ W DLM

Na koniec rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w sezonie 2022/2023 odbyła się rywalizacja w koszykówce 3×3, do której przystąpiły aż 22 zespoły, po 11 w turniejach kobiet i mężczyzn. 

Panie zostały podzielone na trzy grupy, z których awans do półfinałów rozgrywek uzyskały zespoły z pierwszych miejsc oraz jedna drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem. Awans z grupy A z kompletem wygranych wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego, z grupy B zespół nr 1 Uniwersytetu Medycznego oraz z grupy C drużyna nr 1 Politechniki Wrocławskiej. Komplet stawki półfinalistów uzupełniła drużyn AWF1, która zajęła drugie miejsce w grupie C. W zaciętych spotkaniach półfinałowych zwycięstwa odniosły zespoły UP i PWr, które w finale stoczyły bardzo wyrównany pojedynek. Ostatecznie 15:11 wygrały zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego w składzie Agnieszka Skowron, Hanna Kobylarz, Monika Harasimów i zwyciężyły w całym turnieju. Drugie miejsce zajął zespół PWr (Zuzanna Walkowiak, Marta Skowron, Maria Sieczka, Anna Jasińska), a trzecie drużyna Uniwersytetu Medycznego (Dominika Szotka, Aleksandra Ratajczak, Oliwia Jaworska).

W turnieju mężczyzn rywalizacja toczyła się w czterech trzyzespołowych grupach, przy czym z grupy D w ostatniej chwili z gry z powodu kontuzji wycofał się zespół UE2. Z grupy C awans do ćwierćfinałowych spotkań uzyskały zespoły PWr1 i UP1 i jak się okazało to one w późniejszej fazie turnieju spotkały się w finale. Dość niespodziewanie gospodarze z Uniwersytetu Przyrodniczego toczyli z pierwszym zespołem Politechniki wyrównany pojedynek nieznacznie przegrywając w końcówce 16 do 17. Ostatecznie pierwsze miejsce w zawodach wywalczył zespół Politechniki w składzie Mateusz Rogoziński, Krzysztof Bober, Szymon Narolski, Mikołaj Miszczak przed zespołem Uniwersytetu Przyrodniczego (Samuel Wronowski, Kacper Stawicki, Wiktor Jąder, Miłosz Opalony). W meczu o trzecie miejsce Uniwersytet Ekonomiczny pokonał Uniwersytet Medyczny 14:10 i zajął trzecie miejsce w rozgrywkach.

W klasyfikacja drużynowych, które brały pod uwagę wyniki dwóch najlepszych zespołów z każdej uczelni, w rywalizacji kobiet najlepsza okazała się Akademia Wychowania Fizycznego, a w turnieju mężczyzn Politechnika Wrocławska.

Wyniki

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00