SIATKARSKIE FINAŁY DLA POLITECHNIKI I AWF-U

Od listopada 2022 w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej rywalizowali siatkarze i siatkarki, rozgrywając najpierw rundę zasadniczą, a następnie pucharową fazę play- off. W czwartek 16 marca przyszedł czas na decydujące finałowe spotkania.

W rywalizacji kobiet niezwykle wyrównana była runda zasadnicza, w której losy awansu do play- off ważyły się do ostatniego spotkania. Ostatecznie najlepsze po pierwsze fazie sezonu były zawodniczki Politechniki, a dopiero na czwartym miejscu rundę zakończyły obrończynie tytułu, zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego. Dramaturgii nie brakowało w półfinałowym dwumeczu właśnie tych zespołów, w którym oba spotkania zakończyły się wynikiem 3:2, a o końcowym zwycięstwie Akademii Wychowania Fizycznego zdecydował minimalnie wygrany złoty set. W drugim półfinale Uniwersytet Wrocławski pewnie pokonał akademiczki z Uniwersytetu Ekonomicznego wygrywając oba mecze półfinałowe. Mecz o trzecie miejsce również przyniósł masę emocji, bo w pięciu setach lepsze okazały zawodniczki Politechniki Wrocławskiej zajmując ostatecznie trzecie miejsce. W finale Uniwersytet Wrocławski zaproponował bardzo dobrą siatkówkę i po dwóch setach i wyniku 1:1 wydawało się, że zobaczymy kolejne pięciosetowe starcie. Kolejne dwie partie wygrały jednak zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego i ostatecznie cały mecz 3:1. Tym samym podopieczne Aleksandra Bocianowskiego powtórzyły sukces z ubiegłego sezonu i drugi raz z rzędu zdobyły tytuł najlepszej drużyny Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

Panowie rywalizację w sezonie zasadniczym rozgrywali w formule mecz- rewanż, a każdy z zespołów w pierwszej fazie sezonu zagrał 10 spotkań. Aż 9 zwycięstw zanotował zespół Politechniki Wrocławskiej i pewnie wygrał pierwszą część sezonu. Na drugim miejscu ze sporą przewagą zameldowali się Panowie z Uniwersytetu Przyrodniczego i stało się jasne, że w finale spotkają się z Politechniką Wrocławską. O trzecie i czwarte miejsce rywalizowały zespoły AWF Wrocław i Uniwersytetu Wrocławskiego, które do końca walczyły o awans do fazy play-off, wyprzedzając na finiszu zespoły Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Medycznego. W meczu o trzecie miejsce świetnie dysponowani akademicy AWF Wrocław nie dali szans Uniwersytetowi Wrocławskiemu i pewnie wygrali 3:1 zajmując trzecie miejsce w sezonie 2022/2023. W finałowym spotkaniu liczyliśmy na więcej emocji, ale swoje warunki od początku narzucili podopieczni Jakuba Osóbki, trenera PWr. Zawodnicy Uniwersytetu Przyrodniczego mieli swoją szansę w drugim secie, ale nie wykorzystali piłki setowej i ostatecznie przegrali tą partię do 27. Ostatni set to już popis Politechniki Wrocławskiej i powtórzenie sukcesu z dwóch ostatnich lat, czyli zwycięstwo w rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

Najlepsze zespoły DLM rozpoczynają teraz przygotowania do Akademickich Mistrzostw Polski, a my trzymamy kciuki za dobre wyniki i życzymy awansu do finałów rozgrywek AMP!