TENISIŚCI STOŁOWI ZAGRALI PRZED AMP

TENISIŚCI STOŁOWI ZAGRALI PRZED AMP

Trzydziestu ośmiu zawodników i zawodniczek brało udział w zakończonych właśnie zmaganiach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Tenisie Stołowym. Zawodnicy z sześciu wrocławskich uczelni startowali w trzech turniejach indywidualnych, z których ostatni odbył się w miniony czwartek, 9 marca, dokładnie na tydzień przed zbliżającymi się we Wrocławiu półfinałami Akademickich Mistrzostw Polski. 

W rywalizacji kobiet w dwóch pierwszych rzutach bezkonkurencyjna była Daria Łuczakowska z Uniwersytetu Przyrodniczego, jednak w ostatnim turnieju z absencji najlepszej tenisistki UPWr skorzystała Zuzia Gaworska (AWF Wrocław), pokonując w finale czwartkowego turnieju swoją koleżankę z uczelni, Magdalenę Włodarczyk, i ostatecznie tryumfując w całym cyklu DLM. Drugie miejsce w klasyfikacji końcowej zajęła wspomniana Magda Włodarczyk, a najniższy stopień podium przypadł Aleksandrze Niemiec z Uniwersytetu Medycznego. Mimo dwóch pierwszych miejsc zawodniczek Akademii Wychowania Fizycznego w klasyfikacji drużynowej więcej punktów uzbierał Uniwersytet Wrocławski. Trzecie miejsce drużynówki zajęły Panie z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Aż 25 zawodników rywalizowało w rozgrywkach mężczyzn, a w dwóch ostatnich turniejach bezkonkurencyjny był Jakub Krzywniak z Politechniki Wrocławskiej, wygrywając również klasyfikację generalną, ale tylko o 4 punkty wyprzedzając Pawła Borszowskiego z UWr, który na każdym rzucie zajmował miejsce na podium. Trzecie miejsce przypadło Oskarowi Opydowi z Politechniki, która najlepsza była również w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce przypadło Panom z Uniwersytetu Wrocławskigo, a trzecie gospodarzom z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Już za tydzień w dniach 18-19 marca Klub Uczelniany AZS uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będzie gospodarzem półfinału A Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Trzymamy kciuki za zawodników z Wrocławia i mamy nadzieję, że zacięta rywalizacja i wysoki pozoim ligi międzyuczelnianej przełoży się na dobre wyniki na AMP!

Wyniki ligi międzyuczelnianej

Galeria zdjęć

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00