SOLIDNE 24 GODZINY SPORTOWYCH WRAŻEŃ

SOLIDNE 24 GODZINY SPORTOWYCH WRAŻEŃ

Dwadzieścia cztery godziny i jedenaście dyscyplin sportowych- być może brzmi to jak podsumowanie ultramaratonu, ale nic bardziej mylnego. Tyle atrakcji czekało na uczestników Akademickiej Doby Sportu, która w ostatni weekend listopada odbyła się we Wrocławiu! 

Ponad 250 osób, od dzieci przez licealistów i studentów po seniorów, skorzystało z otwartych treningów i turniejów odbywających się w ramach ADS. Maraton sportowych wydarzeń rozpoczął się otwartym treningiem wspinaczki w bulderowni Groto, na który miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki. Po krótkim instruktażu, dwie grupy fanów tego sportu zaczęły swoje zmagania ze ścianką wspinaczkową. Przyjacielska atmosfera podczas tego wydarzenia była świetną zapowiedzią pozostałych wydarzeń.

Dwie godziny później miał już miejsce trening zumby poprowadzony przez Agnieszkę Malik. Pod okiem trenerki blisko dwadzieścia uczestniczek odbyło pełną uśmiechów dawkę wysiłku, po której zaplanowany był mecz futsalu. To właśnie w nim dwie drużyny stanęły naprzeciwko siebie w zaciętym, lecz jednocześnie koleżeńskim starciu. Zarówno męczący jak i dający masę satysfakcji mecz zakończył się o godzinie 19, a już chwilę później wystartował trening i zawody crossfitowe! W przygotowanych zadaniach bezkonkurencyjna była Dominika Niesłony z Uniwersytetu Ekonomicznego. Wyczyn studentki wydaje się jeszcze większy, kiedy weźmiemy pod uwagę fakt, że kilka godzin wcześniej Dominika okazała się najlepsza podczas Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w biegach przełajowych!

Po zakończeniu crossfitowych zmagań na kolejnym punktem programu był otwarty trening unihokeja, w którym ponad 15 zawodników i zawodniczek, na co dzień rywalizujących w różnych zespołach i uczelniach, podnosiło swoje techniczne umiejętności w jednostce treningowej i mini turnieju.

Godzina 22:30 mianowana została godziną rozpoczęcia nocnego turnieju siatkówki, którego nie sposób opisać słowami. Ponad 120 (!) uczestników z różnych środowisk, różnych grup wiekowych oraz z różnymi poziomami zaawansowania stawiło się na hali Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, aby w podziale na 16 zespołów konkurować o zwycięstwo. Od samego początku hala wręcz pękała od emocji, dopingowania i dźwięku odbijających się piłek. Po ponad siedmiu godzinach wycieńczających  rozgrywek, o godzinie 4:30 rano, pierwsze miejsce świętowała drużyna FC Po Nalewce, która w finale pokonała Manianę w Sopocie.  Około godziny piątej, po uroczystej dekoracji, zwycięzcy rozeszli się do domów na zasłużony odpoczynek.

Następna zajęcia- otwarty trening wioślarski – wystartowały w niedzielny poranek już o godzinie 8:00 na basenie klubu wioślarskiego Wratislavia Wrocław, gdzie zawodnicy sekcji wioślarskiej Uniwersytetu Wrocławskiego pokazali uczestnikom podstawy treningu na basenie wioślarskim i ergometrze.  Pogoda sprzyjała uczestnikom treningu Nordic walking po wałach Biskupińskich, a w mroźnej, ale słonecznej aurze udało się pokonać ponad ośmiokilometrową trasę.

Na wysokim poziomie stał turniej szachowy, w którym do ostatniej partii ważyły się losy wygranej. Ostatecznie najlepszy w turnieju okazał się Bartosz Zahorski, przed Andrzejem Chuchlą i Aleksandrą Kubiak. Kolejny punkt programu to turniej bilardowy, który został zapełniony uczestnikami po same brzegi, a po kilkugodzinnej rywalizacji przy stołach bilardowych klubu Fuga Mundi turniej wygrał Kacper Dąbek, wyprzedzając Michała Wojciaczyka i  Patryka Rybaka. Dobę aktywności zakończyli piłkarze i piłkarki ręczne, którzy w blisko dwudziestoosobowej grupie trenowali pod okiem trener Magdaleny Łosińskiej z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Choć dystans był długi i lekko wyczerpujący to frekwencja na Akademickiej Dobie Sportu zachwyciła. Dwadzieścia cztery godziny wypełnione były nie tylko sportem, ale przede wszystkim integracją i dobrą zabawą!

Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy, a projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyniki turnieju siatkówki

Wyniki turnieju bilardowego

Galeria 1- nocny turniej siatkówki

Galeria 2- trening futsalu i unihokeja

Galeria 3- bilard, szachy, crossfit

Galeria 4- wspinaczka, zumba, wioślarstwo

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00