MISTRZYNI UNIWERSJADY I PONAD PIĘĆDZIESIĘCIU WIOŚLARZY NA STARCIE DLM

MISTRZYNI UNIWERSJADY I PONAD PIĘĆDZIESIĘCIU WIOŚLARZY NA STARCIE DLM

Pierwszy Rzut Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w ergometrze wioślarskim przyniósł nie tylko sporo rekordów życiowych, ale również rekordową frekwencję ponad pięćdziesięciu startujących!

28 listopada Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego ponownie była areną zawodów DLM w ergometrze wioślarskim. Dwadzieścia zawodniczek i trzydziestu jeden zawodników z pięciu wrocławskich uczelni rywalizowało o medale I rzutu ligi międzyuczelnianej.

Niespodzianki nie było w kategorii lekkiej kobiet, gdzie pewne zwycięstwo odniosła Zuzanna Jasińska z Politechniki Wrocławskiej. Aktualna złota medalistka letniej uniwersjady w Chengdu o blisko pięć sekund wyprzedziła Dominikę Niesłony z Uniwersytetu Ekonomicznego i o ponad dziesięć swoją uczelnianą koleżankę, Laurę Nowak.

Kategorię lekką mężczyzn zdominowali zawodnicy sekcji wioślarskiej Politechniki Wrocławskiej, zajmując trzy pierwsze miejsca w stawce jedenastu zawodników. Z czasem 3:13:3 zwycięstwo odniósł Szymon Kowaliński o ponad trzy sekundy wyprzedzając Miłosza Mosura i Jakuba Staudta.

Kapitalne czasy uzyskały najlepsze Panie w kategorii open. Zarówno pierwsza Paulina Skrzypek z Uniwersytetu Ekonomicznego (3:31:6), jak i druga Meriam Mamieliekova z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (3:34:5) znacznie poprawiły swoje życiówki. Na najniższym stopniu podium stanęła Cyntia Delimat z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W kategorii open mężczyzn od trzech lat niepokonany jest Bartosz Zalega z Akademii Wychowania Fizycznego, który również tym razem przedłużył swoją zwycięską passę. Utytułowany zawodnik jako jedyny złamał barierę trzech minut i z czasem 2:58:9 o ponad dziesięć sekund wyprzedził reprezentantów Politechniki Wrocławskiej, Karola Rutkowskiego i Tomasza Urbana.

Klasyfikacje drużynową zasłużenie zdominowali zawodnicy i zawodniczki Politechniki Wrocławskiej. Mamy nadzieję, że wysoka frekwencja, dobre wyniki i seryjnie osiągane rekordy życiowe to zapowiedź świetnych wyników w kolejnych rzutach, a przede wszystkim w Akademickich Mistrzostwach Polski!

Wyniki

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00