SZKOŁA PEŁNA AKTYWNOŚCI PONOWNIE WE WROCŁAWIU

SZKOŁA PEŁNA AKTYWNOŚCI PONOWNIE WE WROCŁAWIU

Po raz drugi uczniowie szkół podstawowych z Dolnego Śląska spotkali się we Wrocławiu podczas eliminacji Szkoły Pełnej Aktywności, gry terenowej organizowanej przez Akademicki Związek Sportowy. Najlepsi okazali się uczniowie z klasy 6B ze Szkoły Podstawowej w Spalonej pod Legnicą. 

Szkoła Pełna Aktywności to ogólnopolski projekt skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych. Eliminacje odbywają się w sześciu miastach w Polsce, a zwycięzcy wezmą udział w ogólnopolskich finałach, które rozegrają się w ośrodku AZS w Wilkasach. W czwartek, 28 września eliminacje we Wrocławiu odbyły się na terenie Hali Wielofunkcyjnej i boiska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W piękny słoneczny wrześniowy dzień na 45 zgłoszonych do zabawy zespołów do pokonania czekało 10 stacji, zarówno typowo sportowych, jak i takich wymagających kreatywności, współpracy i szybkiego myślenia. Uczestnicy mierzyli się w konkurencjach takich jak wiosłowanie na ergometrze, wyścigi w workach, układanie wierszyka z podanych haseł, głuchy telefon, wyścigi sztafet, rzuty do kosza, układanie budowy z kartonu oraz napisu z własnych ciał, gra w golfa i pokonanie toru przeszkód. Przez ponad dwie godziny 225 uczniów walczyło o uzyskanie jak najlepszego wyniku podczas wszystkich konkurencji.

Najwięcej punktów uzbierali wspomnieni uczniowie 6B z SP w Spalonej, ale tego dnia wszyscy byli zwycięzcami zabawy, ponieważ każdy zespół ukończył wszystkie konkurencje. Na każdego uczestnika czekał również pamiątkowy medal za udział i ukończenie zabawy! Celem zabawy jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolonej. Uśmiechy mnożyły się na twarzach uczestników, którzy musieli włożyć sporo wysiłku w pokonanie wszystkich konkurencji.

Finał akcji Szkoła Pełna Aktywności odbędzie się w dniach 21-24 listopada w ośrodku AZS na Mazurach. Organizatorem wydarzenia jest Akademicki Związek Sportowy, a projekt jest realizowany przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00