UNIWERSYTET EKONOMICZNY NAJLEPSZY NA FUTSALOWYM PARKIECIE

UNIWERSYTET EKONOMICZNY NAJLEPSZY NA FUTSALOWYM PARKIECIE

Pięć zespołów wzięło udział w tegorocznych rozgrywkach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w futsalu, które były również eliminacją do zbliżających się półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski. W wyrównanej stawce najlepszy okazał się zespół Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, z bilansem trzech zwycięstw i jednej porażki.

Na Hali Sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego oprócz broniących tytułu sprzed roku gospodarzy i wspomnianych zwycięzców rywalizowały zespoły Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu, Akademii Wychowania Fizycznego z Wrocławia i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona z Legnicy.

Od początku turniej był bardzo wyrównany, a już pierwszej mecze przyniosły niespodzianki w postaci zwycięstwa Uniwersytetu Ekonomicznego nad Uniwersytetem Przyrodniczym 4:2 oraz wygranej PWSZ Wałbrzych nad jednym z faworytów rozgrywek, wrocławskim AWFem 7:3. Dla przebiegu rozgrywek kluczowy okazał się mecz, w którym Uniwersytet Ekonomiczny 3:2 pokonał akademików z Wałbrzycha, którzy później stracili również dwa punkty remisując 1:1 z Uniwersytetem Przyrodniczym.

Losy pierwszego miejsca ważyły się jednak do ostatnich sekund turnieju, gdyż po zwycięstwie Akademii Wychowania Fizycznego nad Uniwersytetem Ekonomicznym, zawodnicy AWFu przystępowali do ostatniego spotkania turniejowego z Uniwersytetem Przyrodniczym z wiedzą, iż zwycięstwo zapewni im tryumf w całym turnieju, ale porażka może zepchnąć na czwartą lokatę w rozgrywkach. Gospodarze w przypadku wygranej mogli liczyć nawet na drugie miejsce. Po bardzo wyrównanym meczu zwycięstwo wyrwali jednak gospodarze, którzy mimo wygranej 1:0 zajęli trzecie miejsce przegrywając drugą lokatę z PWSZ Wałbrzych jedynie gorszym bilansem bramek.

Dwa pierwsze zespoły turnieju, Uniwersytet Ekonomiczny i PWSZ Wałbrzych, wywalczyły rozstawienie w turnieju półfinałowym AMP w futsalu mężczyzn, który już w dniach 4-7 lutego odbędzie się w Katowicach.

Klasyfikacja końcowa
1. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
4. Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
5. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy

Rozgrywki odbyły się w reżimie sanitarnym, zgodnie z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa sanitarno- epidemiologicznego.

Wyniki, Zdjęcia

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00