WEEKEND POD ZNAKIEM BIEGÓW I SPORTÓW RAKIETOWYCH

WEEKEND POD ZNAKIEM BIEGÓW I SPORTÓW RAKIETOWYCH

W ubiegły weekend rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej zainaugurowali biegacze, tenisiści ziemni i tenisiści stołowi. 

Już w czwartek 31 zawodniczek i zawodników z 8 dolnośląskich uczelni zagrało w I rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w tenisie stołowym. Bez niespodzianki obyło się w turnieju kobiet, gdzie w finale zmierzyły się dwie zawodniczki na co dzień występujące w ekstraklaskie, Anna Węgrzyn z Uniwersytetu Ekonomicznego pokonała Darię Łuczakowską z Uniwersytetu Przyrodniczego. Trzecie miejsce dla Magdaleny Włodarczyk, reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego.

W turnieju mężczyzn w finale Patryk Jędrzejak z Uniwersytetu Wrocławskiego pokonał Mariusza Centnera  z Politechniki, a dwa trzecie miejsca przypadły Pawłowi Borszowskiemu i Andreiowi Rahalevichovi  z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W klasyfikacjach drużynowych po pierwszym rzucie na prowadzeniu Uniwersytet Wrocławski.

W chłodne sobotnie przedpołudnie przy okazji 50-tego Biegu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych w pierwszym rzucie DLM w biegach przełajowych wystrtowało prawie 40 biegaczy. Na 5 kilometrowej tracie najlepsza wśród Pań była Ilona Grygiel z Uniwersytetu Wrocławskiego, a wśród Panów Maciej Demucha z Politechniki Wrocławskiej.

W klasyfikacji drużynowej po pierwszym rzucie na prowadzeniu Uniwersytet Wrocławski wśród kobiet i Politechnika Wrocławska wśród mężczyzn.

W sobotę i niedzielę na kortach rywalizowali tenisiści i tenisistki. W turniej mężczyzn w finale zmierzyli się zawodnicy z Akademii Wychowania Fizycznego, Wiktor Kubicz pokonał Borysa Chmielewskiego. Trzecie miejsca dla Tomasza Waśkiela z Uniwersytetu Wrocławskiego i Wojciecha Grześków z Politechniki Wrocławskiej.

W turnieju Pań finał również należał do zawodniczek Akademii Wychowania Fizycznego, a Izabela Kunat okazała się lepsza od Aleksandry Ryndak. Trzecie miejsca dla Anny Serdiuk (AWF) i Katrin Kostansjek (Uniwersytet Ekonomiczny). W klasyfikacjach drużynowych po pierwszym rzucie na prowadzeniu AWF.

Wyniki i galeria DLM w tenisie stołowym

Wyniki i galeria DLM w biegach przełajowych

Wyniki DLM w tenisie

Udostępnij
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on email
Email
Share on whatsapp
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00