WEEKEND POD ZNAKIEM BIEGÓW I SPORTÓW RAKIETOWYCH

WEEKEND POD ZNAKIEM BIEGÓW I SPORTÓW RAKIETOWYCH

W ubiegły weekend rywalizację w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej zainaugurowali biegacze, tenisiści ziemni i tenisiści stołowi. 

Już w czwartek 31 zawodniczek i zawodników z 8 dolnośląskich uczelni zagrało w I rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w tenisie stołowym. Bez niespodzianki obyło się w turnieju kobiet, gdzie w finale zmierzyły się dwie zawodniczki na co dzień występujące w ekstraklaskie, Anna Węgrzyn z Uniwersytetu Ekonomicznego pokonała Darię Łuczakowską z Uniwersytetu Przyrodniczego. Trzecie miejsce dla Magdaleny Włodarczyk, reprezentantki Akademii Wychowania Fizycznego.

W turnieju mężczyzn w finale Patryk Jędrzejak z Uniwersytetu Wrocławskiego pokonał Mariusza Centnera  z Politechniki, a dwa trzecie miejsca przypadły Pawłowi Borszowskiemu i Andreiowi Rahalevichovi  z Uniwersytetu Wrocławskiego.

W klasyfikacjach drużynowych po pierwszym rzucie na prowadzeniu Uniwersytet Wrocławski.

W chłodne sobotnie przedpołudnie przy okazji 50-tego Biegu Podchorążego Akademii Wojsk Lądowych w pierwszym rzucie DLM w biegach przełajowych wystrtowało prawie 40 biegaczy. Na 5 kilometrowej tracie najlepsza wśród Pań była Ilona Grygiel z Uniwersytetu Wrocławskiego, a wśród Panów Maciej Demucha z Politechniki Wrocławskiej.

W klasyfikacji drużynowej po pierwszym rzucie na prowadzeniu Uniwersytet Wrocławski wśród kobiet i Politechnika Wrocławska wśród mężczyzn.

W sobotę i niedzielę na kortach rywalizowali tenisiści i tenisistki. W turniej mężczyzn w finale zmierzyli się zawodnicy z Akademii Wychowania Fizycznego, Wiktor Kubicz pokonał Borysa Chmielewskiego. Trzecie miejsca dla Tomasza Waśkiela z Uniwersytetu Wrocławskiego i Wojciecha Grześków z Politechniki Wrocławskiej.

W turnieju Pań finał również należał do zawodniczek Akademii Wychowania Fizycznego, a Izabela Kunat okazała się lepsza od Aleksandry Ryndak. Trzecie miejsca dla Anny Serdiuk (AWF) i Katrin Kostansjek (Uniwersytet Ekonomiczny). W klasyfikacjach drużynowych po pierwszym rzucie na prowadzeniu AWF.

Wyniki i galeria DLM w tenisie stołowym

Wyniki i galeria DLM w biegach przełajowych

Wyniki DLM w tenisie

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00