ZAGRALI O BILETY DO FINAŁÓW AMP

ZAGRALI O BILETY DO FINAŁÓW AMP

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski już dawno nabrał rozpędu, ale w miniony weekend pierwsza impreza AMP odbyła się we Wrocławiu. Trzydzieści jeden drużyn, szesnaście kobiecych i piętnaście męskich, walczyło o dziesięć biletów do finałów Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Organizatorem turnieju eliminacyjnego był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Przyrodniczego, na którego obiektach odbyły się dwudniowe rozgrywki. Wśród uczestników nie zabrakło znanych nazwisk zawodników i zawodniczek występujących na co dzień w rozgrywkach ekstraklasy i 1 ligi. W akcji oglądaliśmy między innym siostry Annę i Katarzynę Węgrzyn, które już w lipcu wystąpią na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, Darię Łuczakowską z ekstraklasowego SKTS Sochaczew oraz Sławomira i Adama Dosz z superligowej Pogoni Lębork.

Nie było niespodzianki w turnieju kobiet i półfinał pewnie wygrały broniące tytułu Akademickich Mistrzyń Polski zawodniczki KU AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prowadzone przez wspomniane siostry Węgrzyn pokonując w finale dobrze spisujący się w całym turnieju zespół Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z Gdańska. Trzecie miejsce dość niespodziewanie zajęły gospodynie turnieju z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, dla których regularnie punktowały Daria Łuczakowska i Weronika Dombka. Ostatnie dwa bilety zgarnęły zespoły Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

W turnieju mężczyzn najlepsi okazali się srebrni medaliści ubiegłorocznych AMP, reprezentanci Politechniki Gdańskiej, którzy w finałowym pojedynku pokonali Uniwersytet Szczeciński. Bilety do finału rozgrywek, który odbędzie się w Gdańsku, trafiły również do zespołów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Politechniki Poznańskiej. Gospodarzem turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 12-14 maja, będzie Uniwersytet Gdański.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00