ZWYCIĘZKI REMIS DLA PIŁKARZY AWF WROCŁAW

ZWYCIĘZKI REMIS DLA PIŁKARZY AWF WROCŁAW

Do ostatniego gwizdka ważyły się losy zwycięstwa w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej w piłce nożnej mężczyzn, a o układzie podium zdecydował jedynie lepszy bilans bramkowy, który dał upragnione mistrzostwo zespołowi Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. 

Prze cały kwiecień sześć zespołów rozgrywało spotkania w ramach DLM na boisku sportowym AZS Wrocław. Stawką były nie tylko krążki DLM, ale także awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski dla czterech najlepszych zespołów tabeli końcowej. Od początku rozgrywek dobrą formę prezentowały drużyny Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Wspomniane zespoły nie zaznały porażki  i z bilansem trzech zwycięstw oraz dwóch remisów zakończyły zmagania, w których decydujący okazał się  bilans bramkowy. W ostatniej kolejce Uniwersytet Wrocławski nie bez problemów pokonał 1:0 Uniwersytet Przyrodniczy i wydawało się, że jest bliski zakończenia gier na drugim miejscu. W ostatnim spotkaniu mierzyły się mające po 10 punktów zespoły AWFu i PWr, a we wspomnianym meczu tylko bramkowy remis spychał podopiecznych trenera Pawła Woźniaka z UWr na trzecią pozycję. Przez większą część spotkania mecz kontrolowali akademicy z wrocławskiego AWF-u prowadząc po bramce Leonarda Cygana, ale w końcówce zespół Politechniki postawił wszystko na jedną kartę i wyrównał za sprawą Szymona Sołtysiaka. O końcowym układzie tabeli zdecydował bilans bramek, który najlepszy był dla AWF-u Wrocław, a drugie miejsce dał podopiecznym trenera Jerzego Śliwińskiego z Politechniki Wrocławskiej.

Ciekawie było też w dole tabeli, gdzie w ostatniej kolejce o miejsce premiowane awansem do AMP zmierzył się Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Medyczny. Po ciekawym i wyrównanym spotkaniu lepsi okazali się akademicy z UE Wrocław, którzy po bramce Szymona Fuczika odnieśli minimalne zwycięstwo zapewniając sobie udział w majowym turnieju Akademickich Mistrzostw Polski, który w dniach 26-27 maja odbędzie się we Wrocławiu.

Wyniki

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00