ZIELENIEC GOŚCINNY DLA NARCIARZY I SNOWBOARDZISTÓW

ZIELENIEC GOŚCINNY DLA NARCIARZY I SNOWBOARDZISTÓW

Piękna słoneczna i mroźna pogoda niczym z włoskich Alp przywitała blisko sześćdziesięciu narciarzy i snowboardzistów, którzy w miniony poniedziałek wystartowali w zawodach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w Zieleńcu. Zawody po kilku latach przerwy wróciły w góry Orlickie i był to zdecydowanie udany powrót! 

Poniedziałkową rywalizację  rozpoczęli narciarze i narciarki rywalizujący w dwóch konkurencjach, slalomie gigancie i slalomie. O wygraną w gigancie kobiet decydowały setne sekundy, a różnice między pierwszą trójką były minimalne. Ostatecznie najrówniejsza w dwóch przejazdach była Julia Kiełkiewicz z Uniwersytetu Medycznego, wyprzedzając Julie Moskę z Politechniki oraz Alicję Plech z Uniwersytetu Wrocławskiego. W slalomie Julie zamieniły się miejscami, a zwycięstwo odniosła Julia Moska wyprzedzając Julię Kiełkiewicz. Najniższy stopień podium w tej konkurencji zajęła reprezentantka Uniwersytetu Ekonomicznego, Martyna Jabłońska. W klasyfikacji drużynowej kobiet najlepsze okazały się zawodniczki Politechniki Wrocławskiej. Podopieczne trenera Tomasza Knapa zgromadziły 65 punktów i o sześć oczek wyprzedziły Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz trzeci Uniwersytet Ekonomiczny.

W rywalizacji mężczyzn bezkonkurencyjny w obu konkurencjach był Wiktor Żmudziński z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Podpieczny trener Magdaleny Łosińskiej wyprzedził reprezentantów Uniwersytetu Wrocławskiego, Jakuba Wójtowicza i Filipa Górskiego, którzy indywidualnie zgarnęli po srebrnym i brązowym medalu. Drużynowo to właśnie wyniki wspomnianego Kuby i Filipa dały Uniwersytetowi Wrocławskiemu pierwsze miejsce. Drugie miejsce padło łupem Uniwersytetu Ekonomicznego, a na najniższym stopniu podium tym razem reprezentanci Politechniki.

Po zakończeniu narciarskich konkurencji i szybkiej zmianie trasy do gigantowej rywalizacji przystąpili snowboardziści. Wśród kobiet konkurencję zdominowała Zuzanna Sokalska z Politechniki Wrocławskiej o ponad 7 sekund wyprzedzając Olgę Reszkę z Akademii Wychowania Fizycznego i Julię Pierwołę z Uniwersytetu Przyrodniczego. W drużynówce ponownie najlepsza była Politechnika przed Akademią Wychowania Fizycznego i Uniwersytetem Przyrodniczym.

Równiejsza była konkurencja mężczyzn, której o pierwsze miejsce do ostatnich metrów ścigali się reprezentanci Uniwersytetu Medycznego i Politechniki. Ostatecznie Filip Fajfer z UMedu z czasem 58,82s o blisko sekundę wyprzedził Konrada Bika z PWr. Na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Kania z Uniwersytetu Ekonomicznego. W rywalizacji zespołowej trzeci tryumf odnieśli zawodnicy Politechniki, wyprzedzając Uniwersytet Ekonomiczny i Uniwersytet Medyczny.

Mimo zmiennej ostatnio pogody warunki na stokach Zieleniec Ski Arena były bardzo korzystne. Trasy startowe profesjonalnie przygotowali trenerzy AZS AWF Wrocław, Piotr Kunysz, Rafał Wołk oraz Łukasz Piekaj. Na narciarzy i snowboardzistów już wkrótce czekają kolejne wyzwania, bowiem Akademickie Mistrzostwa Polski zbliżają się wielkimi krokami. Snowboardowa rywalizacja podczas AMP na przełomie lutego i marca odbędzie się w Szczawnicy, a narciarze standardowo na początku marca rywalizować będą na zakopiańskiej Harendzie. Trzymamy kciuki za dobre wyniki!

Wyniki DLM w narciarstwie

Wyniki DLM w snowboardzie

 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00