AWF NAJLEPSZY NA PŁYWALNI

AWF NAJLEPSZY NA PŁYWALNI

Ponad setka studentów z dziewięciu dolnośląskich uczelni wystartowała w drugim rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w pływaniu.  Mało gościnni okazali się gospodarze drugiej odsłony DLM , reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, którzy  wygrali klasyfikacje drużynowe zawodów. 

Po pierwszym rzucie niezwykle ciekawie zapowiadała się rywalizacja w klasyfikacji drużynowej zawodów- u kobiet AWF miał tylko dwa punkty przewagi nad Uniwersytetem Wrocławskim i pięć nad Politechniką, a zestawieniu reprezentacji męskich prowadziła Politechnika Wrocławska z przewagą pięciu punktów nad AWF-em.

W drugiej odsłonie DLM szczególnie dobrze na własnej pływalni czuli się Panowie z Akademii Wychowania Fizycznego, którzy wygrali cztery z pięciu konkurencji indywidulanych oraz obie konkurencje sztafetowe. Na dystansach 100 m stylem dowolnym i klasycznym najszybsi byli odpowiednio Alan Ogorzałek i Konrad Powroźnik, a na 100 m stylem zmiennym i grzbietowym dwa razy tryumfował Damian Chrzanowski. Stawkę złotych medalistów w konkurencjach indywidualnych mężczyzn uzupełnił Mikołaj Kozieł z Uniwersytetu Wrocławskiego, najlepszy na 50 m motylkiem. W klasyfikacji drużynowej po dwóch rzutach AWF wyprzedził Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Medyczny.

Jeszcze ciekawsza była rywalizacja kobiet, w której bardzo dobrze wyglądały podopieczne trenera Rafała Tomczaka z Uniwersytetu Wrocławskiego, które mimo braku zwycięstw w konkurencjach indywidualnych zajmowały wysokie miejsca i mocno punktowały do drużynówki. Indywidualnie dwie konkurencje wygrała Zofia Raszczuk z Uniwersytetu Medycznego (50m s. grzbietowym i motylkowym), w dwóch najlepsze były reprezentantki PWr- Aleksandra Mindak na 100 m stylem dowolnym i Maja Wilgosz na 100 m stylem zmiennym, a na 100 m s. klasycznym najszybsza była reprezentantka gospodarzy, Julia Niedziołka. W sztafetach punktami podzieliły się dwie najlepsze uczelnie w klasyfikacji kobiet, w rywalizacji 4×50 dowolnym najlepsze były zawodniczki AWF-u, a 4x50m zmiennym Uniwersytetu Wrocławskiego. Sztafetę mieszaną wygrał AWF i to zdecydowało o końcowym tryumfie podopiecznych trenera Stefana Szczepana również w klasyfikacji drużynowej kobiet. Drugi rzut drużyny AWF i UWr zakończyły z równą liczbą punktów, ale dzięki przewadze zaledwie dwóch oczek z pierwszego rzutu pierwsze miejsce zajął zespół Akademii Wychowania Fizycznego. Na trzecim miejscu również z bardzo wysokim wynikiem punktowym rywalizację zakończyły pływaczki Politechniki Wrocławskiej.

Gratulujemy medalistom i życzymy utrzymania formy i jak najlepszych startów podczas zbliżających się finałów Akademickich Mistrzostw Polski!

Wyniki

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00