ZDECYDOWAŁY DWIE BRAMKI

ZDECYDOWAŁY DWIE BRAMKI

Sporo emocji przyniosły drugie turnieje Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. Po wyrównanej rywalizacji z końcowego tryumfu cieszyły się zawodniczki Politechniki Wrocławskiej i zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego. 

W rozgrywkach mężczyzn po pierwszym rzucie z kompletem zwycięstw prowadził zespół AWF-u wyprzedzając Politechnikę mającą tylko jedną porażkę. W drugim turnieju oba zespoły pewnie wygrały wszystkie pozostałe gry i o końcowym tryumfie decydował bezpośredni mecz. Od początku spotkania zawodnicy Politechniki narzucili wysokie tempo, dobrze bronili i skutecznie atakowali prowadząc do przerwy 9 do 4. W pierwszym spotkaniu AWF wygrał różnicą czterech bramek i taki wynik do przerwy dawał PWr wirtualne prowadzenie w tabeli. W drugiej części do dobrej gry wrócili zmotywowani zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego i zdołali zmniejszyć straty do dwóch bramek, przegrywając ostatecznie 14:16. Taki wynik dał jednak drużynie AWF zwycięstwo w całych rozgrywkach, dzięki przewadze dwóch bramek w bezpośrednim dwumeczu z PWr. Brązowe medale tym razem powędrowały do drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego, która w drugim turnieju pokonała 13 do 11 Uniwersytet Ekonomiczny oraz po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrała z Uniwersytetem Medycznym w serii rzutów karnych.

Po pierwszym turnieju kobiet prowadzenia w tabeli bronił zespół Politechniki Wrocławskiej, który po minimalnej wygranej 14 do 13 wyprzedzał drugi Uniwersytet Przyrodniczy. W rewanżowym spotkaniu mocno zaczął zespół Uniwersytetu Przyrodniczego, który po dobrym początku prowadził 7 do 5. Gra gospodarzy turnieju posypała się jednak po kontuzji kapitan zespołu UPWr, Oliwii Mleczko, która w jednym ze starć skręciła staw skokowy. Od tego momentu na parkiecie dominował zespół trenera Dominika Jankowskiego, który ostatecznie pewnie wygrał 23:16 umacniając się na pierwszym miejscu rozgrywek. Srebrne medale odebrały zawodniczki Uniwersytetu Przyrodniczego, a brązowe po zwycięstwie na Akademią Wychowania Fizycznego zespół Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Wynik kobiet

Wyniki mężczyzn

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00