MISTRZOWIE OBRONILI TYTUŁY

MISTRZOWIE OBRONILI TYTUŁY

Dwa emocjonujące wieczory finałów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w piłce siatkowej przyniosły ostateczne rozwiązania w trwających od początku listopada rozgrywkach. Broniące tytułów zespoły kobiet Akademii Wychowania Fizycznego i mężczyzn Politechniki Wrocławskiej musiały zostawić sporo energii na parkiecie, ale ostatecznie udało im się obronić miano najlepszych zespołów DLM w sezonie 2023/2024!

W środowy i czwartkowy wieczór Hala Sportowa Uniwersytetu Przyrodniczego wypełniła się po brzegi kibicami dopingującymi najlepsze akademickie drużyny na Dolnym Śląsku. Świetna atmosfera na trybunach udzieliła się zawodnikom, którzy stworzyli widowisko na miarę finałów DLM. Szczególnie mecz finałowy mężczyzn przyniósł niesamowite emocje. Gospodarze zwodów, siatkarze Uniwersytetu Przyrodniczego, świetnie zaczęli mecz i wydawało się, że zakończą go w trzech setach. Przy prowadzeniu w setach 2:0 i 24:22 mieli trzy piłki meczowe, ale nie wykorzystali żadnej z nich pozwalając wrócić do meczu Politechnice. Doświadczeni akademicy z PWr nie zaprzepaścili takiej szansy i od tego momentu dominowali pod siatką wygrywając kolejne dwa sety, w tym decydujący tie-break 15:10. Zadowolenia z wyniku nie krył trener PWr Jakub Osóbka: „Zdecydowanie to był mecz na miarę finału. Ciężko weszliśmy w mecz, który mógł skończyć się dla nas zdecydowanie za szybko, ale po odwróceniu trzeciego seta wróciliśmy na właściwe tory i czwarty raz z rzędu możemy świętować tytuł Akademickiego Mistrza Dolnego Śląska”.

Do trzeciego seta wyrównane było również finałowe starcie kobiet. Najlepsze w fazie zasadniczej, zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, chciały zrewanżować się za ubiegłoroczny finał i po dwóch partiach na tablicy wyników mieliśmy remis 1:1. W kolejnych dwóch partiach tempo podkręciły akademiczki z AWF-u i podopieczne Adriana Smagło pewnie wygrały kolejne sety do 14 i 20 tryumfując w całym spotkaniu 3:1. Warto dodać, że zespół Akademii Wychowania Fizycznego nie ma sobie równych i od sezonu 2020/2021 już czwarty rok z rzędu jest najlepszą drużyną Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej.

W meczu o trzecie miejsce kobiet Politechnika Wrocławska zagrała z Uniwersytetem Ekonomicznym. Sezon zasadniczy wyżej w tabeli zakończyły podopieczne Roberta Jarosza z PWr i w starciu o brązowe medale od początku wrzuciły wyższy bieg wygrywając pierwsze dwa sety do 17. W trzecim secie przebudziły się zawodniczki UE wygrywając do 19, ale czwarta partia znów przebiegała pod dyktando PWr, która ostatecznie zwyciężyła 3:1 i brązowe medale zawisły na szyjach zawodniczek Politechniki Wrocławskiej.

Niezwykle emocjonujący był także mecz o trzecie miejsce mężczyzn, w którym zdecydowanym faworytem był zespół Akademii Wychowania Fizycznego. Uniwersytet Wrocławski od początku pokazał jednak kapitalną grę w obronie i skuteczną w ataku. Zespół trenera Adriana Sieronia grał jak natchniony i pewnie wygrał pierwsze dwa sety do 21 i 19. W kolejnych partiach dobrze zareagowali postawieni pod ścianą zawodnicy AWF-u, strasząc rywali mocną zagrywką i skuteczną grą w obronie. W końcówce pięciosetowego spotkania więcej sił i skuteczności zachowali zawodnicy Akademii Wychowania Fizycznego wygrywając tie- breaka do 12.

Wszystkie osiem zespołów biorących udział w finałowym turnieju wywalczyło awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski, który na początku maja odbędzie się w Opolu. Stawkę drużyn, które będą reprezentowały Dolny Śląsk na AMPach uzupełnia piąty w rundzie zasadniczej zespół kobiet Uniwersytetu Przyrodniczego oraz męski zespół Akademii Nauk Stosowanych z Wałbrzycha, który w spotkaniu o awans do AMP pokonał UE Wrocław 3:0.

Z pewnością były to wieczory na miarę finałów Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej! Ponad 300 kibiców obserwowało spotkania na hali i przed monitorami, a na parkiecie oglądaliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Trzymamy kciuki za wyniki dolnośląskich ekip w rozgrywkach centralnych AMP!

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00