FAWORYCI NIE ZAWIEDLI POD KOSZAMI

We wtorek i środę poprzedzającą święta Wielkanocne o medale Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej walczyły najlepsze zespoły sezonu zasadniczego. Nie zawiedli faworyci, zespół kobiet Uniwersytetu Medycznego i mężczyzn Politechniki Wrocławskiej, którzy byli najlepsi w sezonie zasadniczym i dominację w lidze potwierdzili w spotkaniach finałowych.

Sporo zdrowia musieli zostawić podopieczni trenera PWr Filipa Gryszki, aby odnieść zwycięstwo w decydującym spotkaniu przeciwko Akademii Wychowania Fizycznego. Do ostatnich minut wynik nie był rozstrzygnięty, a do wygranej zespół Politechniki Wrocławskiej poprowadzili Krzysztof Bober i Zbigniew Stasieńko, zdobywcy odpowiednio 22 i 18 punktów. W zespole AWF najlepiej punktował Jakub Mikołajczuk (22 pkt), ale było to za mało na wyrachowany w końcówce zespół Politechniki, który ostatecznie zwyciężył 85:80, broniąc tytuł Akademickiego Mistrza Dolnego Śląska! Na najniższym stopniu stanęła druga drużyna Politechniki Wrocławskiej, która po skutecznej drugiej połowie pewnie pokonała Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu 73:48.

Pierwsza kwarta finału kobiet była zapowiedzią wyrównanego spotkania, choć od początku pewnie rozpoczął mecz zespół Politechniki Wrocławskiej. Podopieczne trenera Krzysztofa Zemankiewicza dobrze broniły i skutecznie kontratakowały wygrywając pierwszą odsłonę 17:11. W przerwie szkoleniowiec Uniwersytetu Medycznego, Adam Omelan, skutecznie zmotywował swój zespół, który wyszedł na parkiet odmieniony i drugą kwartę wygrał aż 17:5. W kolejnych kwartach zawodniczki UM kontrolowały spotkanie powiększając swoją przewagę, a świetną partię rozgrywała Dominika Szczotka, zdobywczyni 16 punktów.  Siłą Uniwersytetu Medycznego była zespołowa gra, a punkty dla UMedu zdobywało aż 10 zawodniczek. Zespołowi Politechniki nie pomogła dobra dyspozycja Antoniny Zaborowskiej (15 pkt) i ostatecznie wynik zakończył się zwycięstwem Uniwersytetu Medycznego 65:43. Po końcowej syrenie zawodniczki świętowały sukces ze swoimi kibicami, którzy licznie wypełnili tego wieczoru halę PWr.  Niespodzianki nie oglądaliśmy również w meczu o trzecie miejsce, w którym Akademia Wychowania Fizycznego pewnie pokonała zespół Uniwersytetu Ekonomicznego 104 do 32.

Medale DLM rozdane, a koszykarki i koszykarzy już niedługo czekają zmagania Akademickich Mistrzostw Polski. Trzymamy kciuki za wrocławskie zespoły na turniejach AMP!