ŚWIETNA FREKWENCJA NA BULDERACH

ŚWIETNA FREKWENCJA NA BULDERACH

Czterdziestu czterech zawodników z siedmiu wrocławskich uczelni wzięło udział w pierwszym rzucie Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej we wspinaczce sportowej.

W sobotnie przedpołudnie Boulderownia Groto gościła studentów, którzy rywalizowali w zawodach boulderowych. Do pokonania w czasie 150 minut Panie miały 25, a Panowie 30 baldów, czyli określonych dróg wspinaczkowych. Jak mówił Tomek Zwolak, właściciel boulderowni Groto, poziom baldów był bardzo zróżnicowany, tak aby nawet początkujący zawodnicy mogli poradzić sobie z częścią z nich. Nie oznacza to jednak, że zabrakło wymagających ścieżek stanowiących wyzwanie nawet dla doświadczonych wspinaczy.

Rywalizacja, szczególnie wśród mężczyzn, była niezwykle wyrównana, a losy zwycięstwa w zawodach ważyły się do ostatnich minut. Ostatecznie najlepszy okazał się Piotr Dudziak z Politechniki Wrocławskiej, który zaledwie o dwa punkty wyprzedził Marcina Krzywińskiego z Uniwersytetu Medycznego. Na trzecim miejscu ex aequo Dawid Andrzejak z PWr i Mikołaj Mroziuk z UWr. W klasyfikacji drużynowej mężczyzn na prowadzeniu Politechnika przed Uniwersytetem Wrocławskim.

Justyna Kubica z Uniwersytetu Medycznego kolejny raz zdominowała zawody Pań, wyprzedzając koleżankę z uczelni, Agnieszkę Mikułę, oraz Patrycję Brodzik z Akademii Wojsk Lądowych. Klasyfikacja drużynowa zdecydowanie dla Uniwersytetu Medycznego, który wyprzedza kolejno Politechnikę Wrocławską i Uniwersytet Wrocławski.

Wyniki

Galeria zdjęć

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00