FUTSALISTKI Z UNIWERYSTETU WROCŁAWSKIEGO ZDOMINOWAŁY DLM

FUTSALISTKI Z UNIWERYSTETU WROCŁAWSKIEGO ZDOMINOWAŁY DLM

Futsal kobiet popularnością powoli dorównuje męskiej odmianie tej dyscypliny. W rozegranej w drugi weekend grudnia Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej udział wzięły zespoły z sześciu wrocławskich uczelni. Rozgrywki zdominowała drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego, która zanotowała komplet wygranych. 

W tegorocznych rozgrywkach debiutowały zespoły Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego, które w pierwszych spotkaniach zapłaciły przysłowiowe frycowe, przegrywając z doświadczonymi zespołami Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Wychowania Fizycznego. Turniej od zwycięstwa rozpoczęły również zawodniczki Politechniki Wrocławskiej i już po pierwszym dniu rozgrywek było jasne, że kwestia wygranej w lidze rozegra się między zespołami UWr, PWr i AWF.

W decydujących spotkania podopieczne trenera Pawła Woźniaka z Uniwersytetu Wrocławskiego pokonały AWF 3:0 po bramkach Patrycji Golińskiej, Edyty Rząd i Mai Łukasik oraz 4:1 Politechnikę Wrocławską. Autorką dwóch trafień była ponownie Golińska, a po jednej bramce dołożyły Adrianna Marczak i Maja Łukasik. Honorowe trafienie dla PWr zanotowała Ania Kopecka. Po porażce z UWr podopiecznym trenera Jerzego Śliwińskiego pozostała walka o drugie miejsce w spotkaniu z Akademią Wychowania Fizycznego. Po bardzo zaciętym meczu i bramkach wspomnianej już Kopeckiej i Julii Pusz zespół Politechniki Wrocławskiej zapewnił sobie drugie miejsce w całych rozgrywkach, a AWF tym razem stanął na najniższym stopniu podium.

Rywalizacja o miejsca 4-6 toczyła się między zespołami Uniwersytetu Przyrodniczego, Uniwersytetu Ekonomicznego i Uniwersytetu Medycznego. Co ciekawe wszystkie zespoły zakończyły rozgrywki z jednym zwycięstwem na koncie i o zajętych miejscach zdecydowała mała tabela wyników między wspomnianymi zespołami. Najkorzystniej wypadła dla zespołu gospodarzy z Uniwersytetu Przyrodniczego, który pokonał 4:0 UM i przegrał 2:3 z UE. Piąte miejsce przypadło zespołowi z Uniwersytetu Ekonomicznego, a szóste Uniwersytetu Medycznego.

Cieszy frekwencja i coraz lepszy poziom rozgrywek futsalu kobiet. Trzymamy kciuki za rozwój tej dyscypliny we Wrocławiu i dobre wyniki podczas Akademickich Mistrzostw Polski!

Wyniki

fot. Mikołaj Maciąg

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00