PIWERWSZOROCZNIACY ZAGRALI W LUBLINIE

PIWERWSZOROCZNIACY ZAGRALI W LUBLINIE

Cztery medale w pływaniu, jeden w tenisie stołowym, dwa brązowe w grach zespołowych oraz siódme miejsce w klasyfikacji generalnej to bilans Wrocławia w Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku, które już tradycyjnie w pierwszy weekend grudnia odbyły się w Lublinie. Nie wynik był jednak najważniejszy, a dobry start pierwszaków w sportową przygodę z Akademickim Związkiem Sportowym!

Do stolicy województwa Lubelskiego ruszyła 70-osobowa reprezentacja studentów startująca w sześciu dyscyplinach sportowych. Igrzyska świetnie rozpoczęły pływaczki z Wrocławia- brązowy medal na 50m stylem dowolnym wywalczyła studentka Akademii Wychowania Fizycznego Julia Gałęza, a złoty jej koleżanka z uczelni Julia Niedziołka, wygrywając konkurencję 50m stylem klasycznym. Do wspomnianych wyżej zawodniczek w sztafecie 4x50m stylem dowolnym dołączyły Marika Lesewicz (AWF) oraz Laura Nowak (PWr) i w świetnym stylu zdobyły srebro. Dobre wyniki całego składu złożyły się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej pływania kobiet!

Blisko medalu w tenisie stołowym był Michał Bagiński z Politechniki Wrocławskiej, który w turnieju indywidualnym zajął czwarte miejsce. Punkty dla Wrocławia zdobyli w tej konkurencji również Wiktor Talar i Szymon Siemiatycki (obaj PWr), a ich łączny wynik dał brązowy medal klasyfikacji drużynowej tenisistów stołowych.

Sporo emocji przyniosły rozgrywki gier zespołowych. Futsaliści z AWF Wrocław po dwóch wygranych w sobotę z pierwszego miejsca awansowali do półfinału, gdzie do przerwy prowadzili 1:0 z AZS Poznań. Niestety błędy indywidualne w drugiej części spotkania zadecydowały o porażce 2:4, ale zespół pokazał charakter w meczu o brązowy medal pokonując w rzutach karnych AZS Warszawa! Najwięcej emocji dostarczyli siatkarze z Politechniki Wrocławskiej, którzy po dwóch wygranych wydawali się pewni awansu do półfinału, ale porażka 0:2 z Łodzią mocno skomplikowała ich sytuację. Ostatecznie wszystko skończyło się happy endem, bo po długich matematycznych wyliczeniach o awansie do półfinału rozgrywek zdecydował lepszy o trzy tysięczne stosunek punktów! W półfinale zespół uległ zespołowi AZS Warszawa, ale w meczu o trzecie miejsce był już wyraźnie lepszy od Katowic. „Zawodnicy rozkręcali się z meczu na mecz i w niedzielę zaprezentowali już bardzo dobrą siatkówkę. Z wyniku jestem bardzo zadowolony i na pewno był to dobry początek studentów w sporcie akademickim” podsumował występ swojego zespołu trener Jakub Osóbka. Blisko medalu były również koszykarki AWF Wrocław. Podopieczne Sandry Sibińskiej po dobrym turnieju przegrały mecz o trzecie miejsce różnicą zaledwie trzech punktów z AZS Lublin.

Sukcesy sportowe cieszą, ale ważna była również integracja pierwszoroczniaków i ich dobre wejście do sportu akademickiego. Trzymamy kciuki za wszystkich reprezentantów i mamy dzieję, że już wkrótce zobaczymy ich podczas zawodów Lig Międzyuczelnianych i Akademickich Mistrzostw Polski.

Wyniki 

 

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00