WYRÓWNANA FUTSALOWA STAWKA

WYRÓWNANA FUTSALOWA STAWKA

Futsaliści z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu powtórzyli sukces z ubiegłego roku ponownie wygrywając rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. O końcowy tryumf musieli jednak drżeć do samego końca rozgrywek, a o zwycięstwie zdecydował jedynie lepszy bilans bramkowy. 

Sześć wrocławskich uczelni mierzyło się w rozgrywkach DLM, będących jednocześnie kwalifikacjami do półfinałowych rozgrywek Akademickich Mistrzostw Polski. Stawka dawno nie była tak wyrównana, a gospodarze z UPWr dobrze rozpoczęli turniej od zwycięstw 9:2 z Uniwersytetem Medycznym, 7:2 z Akademią Wychowania Fizycznego i remisu 2:2 po bardzo zaciętym spotkaniu z Uniwersytetem Wrocławskim. Przed ostatnim dniem rozgrywek w świetnej sytuacji byli również podopieczni trenera Przemysława Przyłuskiego z Uniwersytetu Ekonomicznego, gromadząc 6 punktów po trzech spotkaniach. Sprawę skomplikowała jednak ich porażka z Uniwersytetem Medycznym zamykając drogę do końcowego sukcesu i zwycięstwa w turnieju. Ostatecznie po wygranych zespołu UPWr na Politechniką Wrocławską 3:1 oraz porażce z UE 1:5 gospodarze zgromadzili 10 oczek, a zrównać mogły się z nimi zespoły Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Medycznego, które mając po 7 punktów rozgrywały między sobą ostatni mecz turnieju. Po emocjonującym spotkaniu zespół UWr prowadzony przez trenera Pawła Woźniaka wygrał 4:3 awansując na drugie miejsce, ustępując miejsca drużynie UPWr jedynie gorszym bilansem bramek. Porażka zepchnęła zespół Uniwersytetu Medycznego dopiero na piąte miejsce w turnieju, a o wyrównanej stawce najlepiej świadczy fakt, że po pięciu kolejkach różnica między pierwszą a piątą drużyną w tabeli wynosiła jedynie trzy punkty. Na najniższym stopniu podium z dziewięcioma punktami, trzema zwycięstwami i dwoma porażkami, stanęli futsaliści z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Awans do półfinałów Akademickich Mistrzostw Polski wywalczyło pięć najlepszych zespołów  turnieju. Najlepszymi strzelcami rozgrywek z ośmioma bramkami byli Marcel Olanin (UE) i Jan Ciesielski (UPWr).

Trzymamy kciuki za dobre występy na półfinale AMP, który w dniach 1-4 lutego odbędzie się w Katowicach.

Wyniki

 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00