PIERWSZOROCZNIAKI W LUBLINIE!

W miniony weekend ponad 40-osobowa reprezentacja AZS Wrocław wystartowała w sportowych Igrzyskach Studentów Pierwszego Roku, które odbyły się w Lublinie. Wrocław reprezentowali studenci pierwszego roku z sześciu wrocławskich uczelni: Uniwersytetu Przyrodniczy, Uniwersytetu Wrocławski, Uniwersytetu Ekonomiczny, Uniwersytetu Medyczny, Akademii Wojsk Lądowych oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

Studenci wystartowali w takich dyscyplinach, jak: pływanie, ergometr wioślarski, biegi przełajowe, futsal mężczyzn, koszykówka kobiet oraz mężczyzn.

Każdy ze sportowców zaprezentował się z jak najlepszej strony, ale szczególnie bardzo dobrym przygotowaniem, wykazali się zawodnicy, startujący w ergometrze wioślarskim. To właśnie tutaj, padły jedyne wyróżnienia w turnieju dla AZS Wrocław. Złoty medal wywalczyła Adrianna Krystochowicz (AWL Wrocław), w kategorii waga lekka, uzyskując czas 3:42. Srebrny medal powędrował do Maksymiliana Grzeszaka (UMe Wrocław), który również zdobył go w kategorii waga lekka, kończąc wyścig z czasem 3:17. Kamil Felkner (AWL Wrocław) jako reprezentant kategorii open zakończył zmagania na VII miejscu z wynikiem 3:15,1. Te wyniki, sprawiły również, że ekipa zarówno damska jak i męska zajęły III miejsce w klasyfikacji generalnej środowisk.

Warto wspomnieć, że drużyny  koszykówki kobiet oraz futsalu mężczyzn ukończyły turniej na IV miejscu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim studentom uczestnikom i mamy nadzieję, że dla studentów pierwszego roku to dopiero początek rywalizacji w sporcie akademickim!