OBIECUJĄCY DEBIUT TRÓJBOJU SIŁOWEGO W DLM

OBIECUJĄCY DEBIUT TRÓJBOJU SIŁOWEGO W DLM

Od dobrych kilku lat rośnie popularność trójboju siłowego, a coraz częściej również na uczelnianych siłowniach spotkać można fanów przysiadu, wyciskania sztangi leżąc i martwego ciągu. Dyscyplina ta notuje świetną frekwencję w cyklu zawodów Akademickich Mistrzostw Polski i w końcu nadszedł czas na włączenie jej również do rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. 

W sobotę 16 marca studenci z sześciu dolnośląskich uczelni przystąpili do zawodów, które odbyły się w siłowni K-69 przy ul. Kozanowskiej 69. Dzięki pomocy doświadczonego zespołu Klubu Sportowego Team Wrocław udało się stworzyć startującym fantastyczne warunki do rywalizacji, a na pomoście oglądaliśmy nie tylko udane podejścia, ale i seryjnie pokonywane rekordy życiowe kolejnych zawodników. Wszyscy uczestnicy rywalizowali w kategorii open opartej na punktacji IPF, na którą składa się nie tylko osiągnięty wynik, ale również waga zawodnika.

Od początku zawodów o pierwsze miejsce wśród mężczyzn walczyli reprezentanci Politechniki Wrocławskiej, Jakub Liszcz i Karol Drozdowski. Mimo, że obaj zaliczyli wszystkie dziewięć podejść w trzech bojach, to Jakub od początku kontrolował uzyskiwane przez rywali wyniki i  dzięki uzyskanym 280 kg w przysiadzie, 177,5 kg w wyciskaniu i 290 kg w martwym ciągu (total 747,5 kg) o blisko 6 punktów IPF wyprzedził swojego kolegę z drużyny, Karola Drozdowskiego (total 645 kg). Najwięcej emocji przyniosła jednak walka o najniższe miejsce podium. Między Konradem Milewiczem z Collegium Witelona, a Antonim Czuwarą z Uniwerystetu Medycznego na wadze były tylko 3 kg różnicy, a po pierwszych dwóch bojach mieli niemal identyczne rezultaty. W martwym ciągu do rekordu życiowego (240 kg) najpierw podszedł reprezentant Uniwersytetu Medycznego i po kolosalnym wysiłku zaliczył podejście stawiając rywala pod presją. Konrad Milewicz stanął jednak na wysokości zadania i pewnie wyrównał wynik Antoniego Czuwary, wyprzedzając go o zaledwie 14 setnych punktu IPF. Na kolejnych miejscach również z bardzo dobrymi wynikami uplasowali się reprezentanci Akademii Wychowania Fizycznego, Natan Matusiak i Dominik Kamecki, drugi reprezentant Collegium Witelona, Oleksandr Artoschenko, oraz Kacper Paździor z UE Wrocław. Mocną stawkę  zamknęli reprezentanci Uniwersytetu Ekonomicznego, Jan Kinal i Mateusz Kozłowski, dla których brawa należą się za debiut w zawodach trójbojowych i uzyskane pierwsze rekordy życiowe.

W konkurencji kobiet pierwsze miejsce zajęła doświadczona Julia Gejdel z Uniwersytetu Ekonomicznego z uzyskanymi 115 kilogramami w przysiadzie, 67,5 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 162,5 kg w martwym ciągu. Dobre rezultaty uzyskała również druga Małgorzata Lenart z Uniwersytetu Przyrodniczego, dla której był to debiut w zawodach trójbojowych. Zawodniczka UPWr konsekwentnie poprawiała swoje wyniki w kolejnych podejściach i zakończyła rywalizację z wynikiem sumarycznym 175 kg (70, 45 i 70 kg).

Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że świetna atmosfera panująca na zawodach, dobre wyniki osiągane przez zawodników i kapitalne warunki do rywalizacji zapewnione przez KS Team Wrocław są gwarancją zadomowienia się trójboju siłowego na długo w cyklu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Startującym gratulujemy uzyskanych wyników i trzymamy kciuki za starty w Akademickich Mistrzostwach Polski, które już na początku maja odbędą się w Katowicach.

Wyniki 

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00