SIÓDEMKI DLA POLITECHNIKI

SIÓDEMKI DLA POLITECHNIKI

W maju do rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej na trawiastym boisku przystąpiły kobiety, które rywalizują w formacie piłki nożnej siedmioosobowej. 

Zgłoszenia do turnieju, który rozgrywany był w dwóch terminach dokonało pięć uczelni, a od początku dobrą formę prezentowały zawodniczki Politechniki Wrocławskiej i Akademii Wychowania Fizycznego, które po pierwszym dniu zawodów zgromadziły komplet sześciu punktów i wydawało się że stoczą bezpośrednią walkę o wygraną w rozgrywkach. Drugi dzień turnieju rozpoczął się właśnie od pojedynku PWR i AWF, w którym padł bramkowy remis 1:1. Prawdopodobne było, że o zwycięstwie przy równej liczbie punktów może decydować bilans bramek, ale jak to w sporcie często bywa w swoim ostatnim spotkaniu niespodziewanie zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego uległy Uniwersytetowi Wrocławskiemu 1:2. Zespół PWr prowadzony przez trenera Jerzego Śliwińskiego wiedząc, że wygrana da zwycięstwo w turnieju, nie bez problemu pokonał 2:0 w ostatnim spotkaniu Uniwersytet Ekonomiczny i przypieczętował wygraną w lidze.

Drugie miejsce po piorunującym finiszu zajęły podopieczne trenera Pawła Woźniaka, zawodniczki Uniwersytetu Wrocławskiego, które  gładko wygrały z Uniwersytetem Medycznym 4:1. Trzecie miejsce z siedmioma oczkami i bilansem dwóch zwycięstw, remisu i porażki zajęły zawodniczki Akademii Wychowania Fizycznego. W meczu o 4 miejsce Uniwersytet Medyczny po wyrównanym meczu minimalnie pokonał Uniwersytet Ekonomiczny 2:1.

Gratulujemy zespołom i trzymamy kciuki za dobre wyniki w Akademickich Mistrzostwach Polski, które już w dniach 4-8 czerwca odbędą się w Poznaniu.

Wyniki

Udostępnij
Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Wspierają Nas
Facebook
Najnowsze Wpisy
Wydarzenia
Kontakt

Dolnośląska Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego

ul. Mianowskiego 2B, 51-605 Wrocław

tel.: 71 372 90 13 wewn. 8

NIP 898-208-64-95

e-mail: wroclaw@azs.pl

BIURO CZYNNE:

Poniedziałek od 10:00 do 13:00
Piątek od 10:00 do 13:00