Kategorie
Bez kategorii

PWR NAJLEPSZA NA DOLNYM ŚLĄSKU, NIESPODZIANKA NA PODIUM

We wtorek 18 czerwca oficjalnie podsumowaliśmy sezon w sporcie akademickim na Dolnym Śląsku. Na multimedialnej sali w Inkubatorze Przedsiębiorczości E-Sportu spotkali się medaliści Akademickich Mistrzostw Polski, przedstawiciele dolnośląskich uczelni, Prezesi i Członkowie Zarządów Klubów Uczelnianych AZS oraz organizatorzy rozgrywek. 

Oficjalną część podsumowania otworzył Prezes Dolnośląskiej Organizacji Środowiskowej prof. Juliusz Migasiewicz, który  przywitał wszystkich zgromadzonych gości i oficjeli. W pierwszej części podsumowania wyróżnienia odebrali medaliści Akademickich Mistrzostw Polski 2023/2024. Nie zabrakło przedstawicieli sportów takich jak Judo, Badminton, Karate, Lekkoatletyki, Jeździectwa, Szermierki i Piłki Nożnej Kobiet.

Ważnym momentem spotkania było wręczenie nagród i ogłoszenie klasyfikacji generalnej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, w której w tym roku oglądaliśmy sporą niespodziankę na podium. Walkę o drugie miejsce do niemal ostatnich zawodów cyklu DLM toczyły Uniwersytet Wrocławskich i Akademia Wychowania Fizycznego, a ostatecznie zaledwie osiem punktów więcej uzbierali sportowcy z UWr. Po kilku latach mamy zatem zmianę na pozycji v-ce lidera. Pierwszą pozycję ze zdecydowaną przewagą nad konkurencją obroniła Politechnika Wrocławska, w imieniu której nagrodę odebrał dyrektor SWFiS Robert Jarosz i Prezes KU AZS PWr, Jakub Osóbka.

Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na wspólne świętowanie przy grillu, gdzie w kuluarach odbyło się wiele ciekawych rozmów dotyczących sportu akademickiego. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu. Kolejne studenckie zmagania sportowe już w październiku, a tymczasem życzymy wszystkim udanej przerwy wakacyjnej!

Kategorie
Bez kategorii

REKORD FREKWENCJI NA COOPERZE

Dwieście dziewięćdziesiąt jeden osób sprawdziło swoją formę w wiosennej edycji ogólnopolskiej akcji Test Coopera Dla Wszystkich. Pogoda i frekwencja dopisały, a na bieżni uczestnicy walczyli o każdy dodatkowy pokonany metr. Przy okazji sprawdzenia swojej kondycji można było wesprzeć swoją szkołę, a jednostka oświatowa, którą reprezentowało najwięcej uczestników, otrzyma bon na zakup sprzętu sportowego o wartości 2000 zł.

W sobotę 8 czerwca warunki atmosferyczne nie rozczarowały i już od 9 rano rozpoczęliśmy sprawdzanie formy w Teście Coopera, który jest dosłownie dla wszystkich. Najmłodszy uczestnik testu miał 7 lat, najstarszy 70 lat, a łącznie 291 osób pokonało dystans prawie 600 kilometrów. Na bieżni oprócz sporej dawki wysiłku fizycznego nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy. Kolejny raz bezkonkurencyjna w ilości reprezentantów była Szkoła Podstawowa numer 53 przy ulicy Strachocińskiej 153, którą reprezentowało aż 94 uczestników! W ramach akcji „Wybiegaj Sprzęt Sportowy Dla Swojej Szkoły” jednostka ta otrzyma 2000 zł na zakup sprzętu sportowego.

W większości na twarzach uczestników mimo zmęczenia pojawił się uśmiech i zadowolenie z osiągniętego wyniku, a my trzymamy kciuki za wszystkich, którzy spróbują poprawić wyniki w kolejnej, jesiennej edycji Testu Coopera.

Galerię zdjęć z wydarzenia znajdziecie na facebooku AZS Wrocław, a komplet wyników na stronie Testu Coopera Dla Wszystkich. 

Wyniki akcji WYBIEGAJ SPRZĘT SPORTOWY DLA SWOJEJ SZKOŁY

Organizatorem wydarzenia jest AZS Wrocław wspólnie z koordynatorem projektu AZS Warszawa. Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kategorie
Bez kategorii

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ PÓŁFINAŁ D- WYNIKI

W dniach 2-3 czerwca 2023 Dolnośląska Organizacja Środowiskowa AZS Wrocław jest gospodarzem turnieju Akademickich Mistrzostw Polski- półfinał D w siatkówce plażowej. 

KOMUNIKAT KOŃCOWY

Wyniki turnieju kobiet:

Drabinka turnieju kobiet

nr meczu runda para 1 para 2 wynik
1 I UWr Klaudia Czerwik / Anna Andrukhova vs UWr Julia Maciejewska / Aleksandra Hakman 2:0 (15:1; 15:6)
2 I UJD Aneta Grabińska / Martyna Chmielewska vs UWr Aleksandra Rosół / Katarzyna Chmura 2:0 (15:1; 15:1)
3 I UŚ Ewelina Zawisza / Wiktoria Kubas vs ŚUM Lidia Milczanowska / Emilia Smolka 2:0 (15:3; 15:3)
4 I PWr Oliwia Borkowska / Aleksandra Laska vs PWr Paulina Szczerbak /Karolina Gostyńska 0:2 (8:15; 6:15)
5 I UO Martyna Przepiórka / Ewa Strzelec vs UŚ Ewelina Wróbel / Karolina Gajda 0:2 (13:15; 6:15)
6 I ŚUM Estera Sośniecka / Ewelina Romańczuk vs PWR Natalia Partykowska /Aleksandra Dusza 1:2 (8:15; 15:11; 12:15)
7 I PŚG Agata Kroplewska / Joanna Słomiany vs UO Katarzyna Hyży / Barbara Ryba 2:1 (15:7; 13:15; 15:6)
8 I AWF K Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz vs AWF K Sandra Łebek / Maria Maszek 2:1 (13:15; 15:13; 15:10)
9 II AWF G Justyna Wieliczko / Patrycja Dymarczy vs UWr Klaudia Czerwik / Anna Andrukhova 0:2 (5:15; 3:15)
10 II UJD Aneta Grabińska / Martyna Chmielewska vs AWF K Patrycja Bierza / Emilia Malkiewicz 0:2 (9:15; 15:17)
11 II AWF W Julia Sobczak /Kornelia Matysik vs UŚ Ewelina Zawisza / Wiktoria Kubas 2:0 (15:4; 15:10)
12 II PWr Paulina Szczerbak /Karolina Gostyńska vs UO Joanna Moczko-Knapiak / Natalia Kowalik 0:2 (8:15; 12:15)
13 II AWF W Paulina Jewiarz / Agnieszka Pietraszewska vs UŚ Ewelina Wróbel / Karolina Gajda 0:2 (13:15; 13:15)
14 II PANS Zuzanna Michalik / Anna Śmidowicz vs PŚG Agata Kroplewska / Joanna Słomiany 2:0 (15:8; 15:12)
15 II AWF K Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz vs UŚ Aleksandra Nowosielska / Anna Olchawa 2:1 (15:13; 15:17; 15:8)
16 III AWF K Sandra Łebek / Maria Maszek vs AWF G Justyna Wieliczko / Patrycja Dymarczy 2:0 (15:9; 15:5)
17 III UO Katarzyna Hyży / Barbara Ryba vs UJD Aneta Grabińska / Martyna Chmielewska 1:2 (12:15; 15:11; 6:15)
18 III ŚUM Estera Sośniecka / Ewelina Romańczuk vs UŚ Ewelina Zawisza / Wiktoria Kubas 1:2 (15:12; 11:15; 6:15)
19 III UO Martyna Przepiórka / Ewa Strzelec vs PWr Paulina Szczerbak /Karolina Gostyńska 0:2 (12:15; 8:15)
20 III Borkowska / Laska PWr vs AWF W Paulina Jewiarz / Agnieszka Pietraszewska 1:2 (18:16, 11:15; 11:15)
21 III UWr Aleksandra Rosół / Katarzyna Chmura vs PŚG Agata Kroplewska / Joanna Słomiany 0:2 (8:15; 8:15)
22 III UWr Julia Maciejewska / Aleksandra Hakman vs UŚ Aleksandra Nowosielska / Anna Olchawa 0:2 (0:15; 0:15)
23 IV UWr Klaudia Czerwik / Anna Andrukhova vs AWF K Patrycja Bierza / Emilia Malkiewicz 0:2 (12:15; 7:15)
24 IV AWF W Julia Sobczak /Kornelia Matysik vs UO Joanna Moczko-Knapiak / Natalia Kowalik 2:1 (9:15; 15:12; 15:10)
25 IV UŚ Ewelina Wróbel / Karolina Gajda vs PWR Natalia Partykowska /Aleksandra Dusza 2:0 (15:9; 15:4)
26 IV AWF K Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz vs PANS Zuzanna Michalik / Anna Śmidowicz 2:0 (15:7; 15:8)
27 V AWF K Sandra Łebek / Maria Maszek vs UJD Aneta Grabińska / Martyna Chmielewska 1:2 (15:10; 7:15; 13:15)
28 V UŚ Ewelina Zawisza / Wiktoria Kubas vs PWr Paulina Szczerbak /Karolina Gostyńska 2:0 (15:12; 15:13)
29 V AWF W Paulina Jewiarz / Agnieszka Pietraszewska vs ŚUM Lidia Milczanowska / Emilia Smolka 2:0 (15:4; 15:8)
30 V PŚG Agata Kroplewska / Joanna Słomiany vs UŚ Aleksandra Nowosielska / Anna Olchawa 0:2 (24:26; 12:15)
31 VI UJD Aneta Grabińska / Martyna Chmielewska vs UO Joanna Moczko-Knapiak / Natalia Kowalik 0:2 (13:15; 13:15)
32 VI UŚ Ewelina Zawisza / Wiktoria Kubas vs UWr Klaudia Czerwik / Anna Andrukhova 1:2 (15:10; 13:15; 12:15)
33 VI AWF W Paulina Jewiarz / Agnieszka Pietraszewska vs PANS Zuzanna Michalik / Anna Śmidowicz 2:1 (12:15; 15:12; 15:7)
34 VI PWR Natalia Partykowska /Aleksandra Dusza vs UŚ Aleksandra Nowosielska / Anna Olchawa 0:2 (7:15; 12:15)
35 5-8 UO Joanna Moczko-Knapiak / Natalia Kowalik UWr Klaudia Czerwik / Anna Andrukhova 1:0 (21:11)
36 5-8 AWF W Paulina Jewiarz / Agnieszka Pietraszewska UŚ Aleksandra Nowosielska / Anna Olchawa 1:0 (21:19)
37 1-4 AWF K Patrycja Bierza / Emilia Malkiewicz AWF W Julia Sobczak /Kornelia Matysik 1:0 (21:14)
38 1-4 UŚ Ewelina Wróbel / Karolina Gajda AWF K Magdalena Kaszuba / Alicja Krusiewicz 0:1 (15:21)

Klasyfikacja końcowa turnieju kobiet:

msc. Imię i nazwisko uczelnia
1-2 Magdalena Kaszuba AWF Katowice
Alicja Krusiewicz
1-2 Patrycja Bierza AWF Katowice
Emilia Malkiewicz
3-4 Ewelina Wróbel UŚ Katowice
Karolina Gajda
3-4 Julia Sobczak AWF Wrocław
Kornelia Matysik
5-6 Paulina Jewiarz AWF Wrocław
Agnieszka Pietraszewska
5-6 Joanna Moczko-Knapiak UO Opole
Natalia Kowalik
7-8 Aleksandra Nowosielska UŚ Katowice
Anna Olchawa
7-8 Klaudia Czerwik UWr Wrocław
Anna Andrukhova
9-12 Aneta Grabińska UJD Częstochowa
Martyna Chmielewska
Ewelina Zawisza UŚ Katowice
Wiktoria Kubas
Zuzanna Michalik PANS Nysa
Anna Śmidowicz
Natalia Partykowska PWr Wrocław
Aleksandra Dusza
13-16 Sandra Łebek AWF Katowice
Maria Maszek
Paulina Szczerbak PWr Wrocław
Karolina Gostyńska
Lidia Milczanowska ŚUM Katowice
Emilia Smolka
Agata Kroplewska PŚ Gliwice
Joanna Słomiany
17-23 Justyna Wieliczko AWF Gorzów Wlkp.
Patrycja Dymarczy
Katarzyna Hyży UO Opole
Barbara Ryba
Estera Sośniecka ŚUM Katowice
Ewelina Romańczuk
Martyna Przepiórka UO Opole
Ewa Strzelec
Oliwia Borkowska PWr Wrocław
Aleksandra Laska
Aleksandra Rosół UWr Wrocław
Katarzyna Chmura
Julia Maciejewska UWr Wrocław
Aleksandra Hakman

Wyniki turnieju mężczyzn:

Drabinka turnieju mężczyzn

nr meczu runda para 1 para 2 wynik
1 I UJD Daniel Popiela / Oleksandr Boiko vs PŚG Eryk Dziechciarek / Jakub Mandzelowski 2:0 (15:3; 15:10)
2 I AWF K Patryk Nowaczek / Milosz Ochenduszka vs UPWr Patryk Nowak / Łukasz Borkowski 2:0 (15:0; 15:0)
3 I PŚG Albert Szymańczyk / Mateusz Grycman vs PO Błażej Gwóźdź / Maciej Kaczmarek 0:2 (4:15; 11:15)
4 I UWr Michał Tarnowski / Bartosz Korta vs PŚG Karol Kania / Patryk Myszkowski 0:2 (13:15; 15:17)
5 I PWr Szymon Stano / Jakub Besz vs AWF Marcel Kwolik / Stanisław Krajewski 2:0 (16:14; 15:12)
6 I AWF K Kamil Stuczyński / Patryk Gajda vs AWF W Bartosz Mucha / Grzegorz Myśliński 0:2 (0:15, 0:15)
7 I CWL Wiktor Badowski / Andrzej Kwapiński vs UEK Marek Harnik / Szymon Tomecki 2:0 (15:7; 15:4)
8 II ANS W Dominik Płużka / Bartłomiej Nackowski vs UJD Daniel Popiela / Oleksandr Boiko 0:2 (0:15, 0:15)
9 II UO Michał Stwertetschka / Andrii Dranchuk vs AWF K Klaudiusz Głowacki / Marcel Wójcikiewicz 0:2 (5:15; 9:15)
10 II AWF G Kacper Myśliwy / Jakub Dzierżyński vs AWF K Patryk Nowaczek / Milosz Ochenduszka 1:2 (15:8; 11:15; 8:15)
11 II PO Błażej Gwóźdź / Maciej Kaczmarek vs ANS WSZiA Jakub Czyżowski / Adam Lorenc 0:2 (9:15; 4:15)
12 II UJD Jędrzej Bąkiewicz / Michał Jarmołowski vs PŚ G Karol Kania / Patryk Myszkowski 2:0 (15:7; 15:7)
13 II PWr Szymon Stano / Jakub Besz vs ANS WSZiA Jakub Hajduk / Krzysztof Kołtowski 0:2 (10:15; 9:15)
14 II PWr Jakub Zaporowski / Adrian Wyrwich vs AWF W Bartosz Mucha / Grzegorz Myśliński 2:0 (15:13; 15:13)
15 II CWL Wiktor Badowski / Andrzej Kwapiński vs AWF G Mateusz Sewerwain / Fabian Leitermeier 0:2 (12:15; 11:15)
16 III UEK Marek Harnik / Szymon Tomecki vs ANS W Dominik Płużka / Bartłomiej Nackowski 0:2 (4:15; 6:15)
17 III AWF K Kamil Stuczyński / Patryk Gajda vs UO Michał Stwertetschka / Andrii Dranchuk 0:2 (0:15 ; 0:15)
18 III AWF Marcel Kwolik / Stanisław Krajewski vs AWF G Kacper Myśliwy / Jakub Dzierżyński 2:1 (15:11; 12:15; 15:10)
19 III UWr Michał Tarnowski / Bartosz Korta vs PO Błażej Gwóźdź / Maciej Kaczmarek 1:2 (16:14; 5:15; 11:15)
20 III PŚG Albert Szymańczyk / Mateusz Grycman vs PŚG Karol Kania / Patryk Myszkowski 1:2 (15:8; 10:15; 9:15)
21 III UPWr Patryk Nowak / Łukasz Borkowski vs PWr Szymon Stano / Jakub Besz 0:2 (0:15; 0:15)
22 III PŚG Eryk Dziechciarek / Jakub Mandzelowski vs CWL Wiktor Badowski / Andrzej Kwapiński 0:2 (9:15; 4:15)
23 IV UJD Daniel Popiela / Oleksandr Boiko vs AWF K Klaudiusz Głowacki / Marcel Wójcikiewicz 0:2 (8:15; 8:15)
24 IV AWF K Patryk Nowaczek / Milosz Ochenduszka vs ANS WSZiA Jakub Czyżowski / Adam Lorenc 0:2 (7:15; 12:15)
25 IV UJD Jędrzej Bąkiewicz / Michał Jarmołowski vs ANS WSZiA Jakub Hajduk / Krzysztof Kołtowski 1:2 (9:15; 15:13; 12:15)
26 IV PWr Jakub Zaporowski / Adrian Wyrwich vs AWF G Mateusz Sewerwain / Fabian Leitermeier 2:0 (15:13; 15:7)
27 V ANS W Dominik Płużka / Bartłomiej Nackowski vs UO Michał Stwertetschka / Andrii Dranchuk 2:0 (15:5; 15:4)
28 V AWF Marcel Kwolik / Stanisław Krajewski vs PO Błażej Gwóźdź / Maciej Kaczmarek 0:2 (9:15; 13:15)
29 V PŚG Karol Kania / Patryk Myszkowski vs PWr Szymon Stano / Jakub Besz 0:2 (13:15; 12:15)
30 V AWF W Bartosz Mucha / Grzegorz Myśliński vs CWL Wiktor Badowski / Andrzej Kwapiński 1:2 (15:12; 9:15; 9:15)
31 VI ANS W Dominik Płużka / Bartłomiej Nackowski vs AWF K Patryk Nowaczek / Milosz Ochenduszka 2:0 (15:12; 15:7)
32 VI PO Błażej Gwóźdź / Maciej Kaczmarek vs UJD Daniel Popiela / Oleksandr Boiko 1:2 (15:11; 11:15; 6:15)
33 VI PWr Szymon Stano / Jakub Besz vs AWF G Mateusz Sewerwain / Fabian Leitermeier 1:2 (7:15; 15:12; 14:16)
34 VI CWL Wiktor Badowski / Andrzej Kwapiński vs UJD Jędrzej Bąkiewicz / Michał Jarmołowski 0:2 (10:15; 11:15)
35 1-4 msc AWF K Klaudiusz Głowacki / Marcel Wójcikiewicz vs ANS WSZiA Jakub Czyżowski / Adam Lorenc 0:1 (17:21)
36 1-4 msc ANS WSZiA Jakub Hajduk / Krzysztof Kołtowski vs PWr Jakub Zaporowski / Adrian Wyrwich 1:0 (21:16)
37 5-8 ANS W Dominik Płużka / Bartłomiej Nackowski vs UJD Daniel Popiela / Oleksandr Boiko 1:0 (21:14
38 5-8 AWF G Mateusz Sewerwain / Fabian Leitermeier vs UJD Jędrzej Bąkiewicz / Michał Jarmołowski 1:0 (21:12)

Klasyfikacja końcowa turnieju mężczyzn:

msc. Imię i nazwisko uczelnia
1-2 Jakub Hajduk ANS WSZiA Opole
Krzysztof Kołtowski
1-2 Jakub Czyżowski ANS WSZiA Opole
Adam Lorenc
3-4 Jakub Zaporowski PWr Wrocław
Adrian Wyrwich
3-4 Klaudiusz Głowacki AWF Katowice
Marcel Wójcikiewicz
5-6 Mateusz Sewerwain AWF Gorzów Wlkp.
Fabian Leitermeier
5-6 Dominik Płużka ANS Wałbrzych
Bartłomiej Nackowski
7-8 Jędrzej Bąkiewicz UJD Częstochowa
Michał Jarmołowski
7-8 Daniel Popiela
Oleksandr Boiko
9-12 Patryk Nowaczek AWF Katowice
Milosz Ochenduszka
Błażej Gwóźdź PO Opole
Maciej Kaczmarek
Szymon Stano PWr Wrocław
Jakub Besz
Wiktor Badowski CW Legnica
Andrzej Kwapiński
13-16 Michał Stwertetschka UO Opole
Andrii Dranchuk
Marcel Kwolik AWF Wrocław
Stanisław Krajewski
Karol Kania PŚ Gliwice
Patryk Myszkowski
Bartosz Mucha AWF Wrocław
Grzegorz Myśliński
17-22 Marek Harnik UE Katowice
Szymon Tomecki
Kmil Stuczyński AWF Katowice
Patryk Gajda
Kacper Myśliwy AWF Gorzów Wlkp.
Jakub Dzierżyński
Michał Tarnowski UWr Wrocław
Bartosz Korta
Eryk Dziechciarek PŚ Gliwice
Jakub Mandzelowski
Albert Szymańczyk PŚ Gliwice
Mateusz Grycman